Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Nediskriminovaný Obama diskriminuje novorodencov

9. 11. 2008

Nediskriminovaný Obama diskriminuje novorodencov

 

(Tlačová správa CBR, 5. 11. 2008) - Zvolenie senátora Obamu za amerického prezidenta je tragédiou vzhľadom na jeho diskriminačné postoje. Tento právnik s titulom z Harvardskej univerzity pri plnom vedomí hlasoval 4 krát za legalizáciu zabíjania novonarodeniatok.

V USA, kde sú umelé potraty legálne až do pôrodu, sa vyskytujú prípady, že dieťa prežije potrat. Pred časom prijatá federálna legislatíva chráni dieťa, ktoré umelý potrat prežilo a je von z maternice. Zdravotný personál mu má poskytnúť zdravotnícku starostlivosť. "Obama však svojim niekoľkonásobným hlasovaním ako senátor štátu Illinois odoprel základné ľudské právo na život i narodeným deťom len z dôvodu, že sú nechcené. Toto je jednoznačne genocidálna mentalita." hovorí Jana Tutková, riaditeľka Centra pre bioetickú reformu.

"Ešte donedávna boli občianske práva upierané Afroameričanom v USA, dokonca v 30-tych rokoch minulého storočia bolo normálne ich lynčovanie. Fotografie, zobrazujúce túto nespravodlivosť na pohľadniciach, zmenili verejnú mienku v USA a viedli k uznaniu rovnosti rás. Rasová nediskriminácia je len novodobý koncept uznávaný od 2. polovice 2O. storočia.

Nepochybne americkí voliči hlasovali za senátora Obamu, aby napravili túto historickú krivdu. Kandidát černošského pôvodu, ktorého práva boli pred niekoľkými desaťročiami popierané, sám odopiera práva bezbranným deťom pred narodením i tesne po tom. Dokonca mu vykĺzlo  z úst, že by svoju neplnoletú dcéru nepotrestal tým, aby porodila neočakávane počaté dieťa, ale poslal by ju na umelý potrat.

Rovnosť človeka bez ohľadu na to, či je v maternici alebo mimo nej, je pre dnešnú dobu revolučný koncept. Nepochybne bude Obama konfrontovaný s touto výzvou vo svojej krajine, kde viac ako polovica populácie je presvedčená, že ľudský život začína od počatia."

 

Redakčná poznámka administrátora:

Táto tlačovú správa bola rozosielaná už 5. novembra, ani k 11. 11.  ju v žiadnom inom médiu, ani internetovom neuverejnili (okrem jednej diskutérky na diskusnom fóre). Pripomeňme si, že v slovenských médiách dosiaľ nezaznela ani žiadna kritická zmienka o novom americkom prezidentovi. Že Barackovi Obamovi gratuloval viac ako len zdvorilo aj odstupujúci G. Bush a porazený kandidát republikánov Mc Cain, ktorý aj ponúkol spoluprácu. Svätý otec Benedikt XVI porušil vatikánsky diplomatický protokol a poslal pánovi Obamovi srdečnú gratuláciu. Doterajší pápeži tak robili len z príležitosti inaugurácie prezidentov.

Správu Jany Tutkovej uverejňujeme na tomto mieste len preto, aby sme dali priestor milým čitateľom, vrátane Janky Tutkovej na reakcie.

 

Súvisiace články

 

List občanom Slovenska

Tisíc občanov Slovenskej republiky Barackovi Obamovi - diskusia

Zoznam prihlásených

„Tisíc občanov SR“ na diskusných fórach a na diskusiách k článkom

 

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.