Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Vďaka projektu Zachráňme životy sa narodilo už 6 detí

12. 7. 2008

(TK KBS, 10. 7. 2008) - Počas polročnej existencie darcovského systému Zachráňme životy sa narodilo 6 bábätiek, v systéme bolo zaradených 10 žien a darcovia prispeli na pomoc tehotným ženám v núdzi sumou 221 506,- Skk. Na zaradenie do systému už čakajú ďalšie ženy v krízovej životnej situácii.

Projekt konkrétnej pomoci ženám, matkám a ich deťom Zachráňme životy bol spustený v decembri minulého roka. Jeho prvoradým cieľom je pomôcť tehotným ženám a ich deťom, ktoré sa ocitli v krajnej životnej núdzi. Druhým cieľom je umožniť ostatným finančne, materiálne a aktívnym zapojením sa do projektu podporiť poskytovanú pomoc.

Centrálnym informačným miestom systému je webová stránka www.zachranmezivoty.sk. Pomôcť môže každý, kto sa rozhodne pravidelne alebo jednorazovo prispieť na číslo účtu 0424246346/0900. Väčšina darcov prispieva pravidelne každý mesiac formou trvalého príkazu, čo je najúčinnejší spôsob pomoci. Všetky finančné prostriedky poukázané darcom dostanú priamo príjemkyne pomoci vo forme služieb a materiálnej pomoci. Príjemkyne pomoci sa do systému zaraďujú na základe odporúčania spolupracujúcich organizácií a jednotlivcov. Všetky informácie o poskytovateľoch a príjemcoch pomoci, formách pomoci, finančných čiastkach a ich použití si môže každý registrovaný darca overiť na stránke www.zachranmezivoty.sk.

„Som veľmi vďačná všetkým doterajším darcom za podporu. Pre každú zo žien zaradených v systéme je to obrovská pomoc. Blíži sa čas dovoleniek a preto budem veľmi rada ak ani počas tohto obdobia nezabudneme na matky s deťmi, ktoré na dovolenku ani nemôžu pomyslieť. Navyše ďalšie ženy čakajú na zaradenie do systému, ktoré závisí od množstva finančných prostriedkov v systéme,“ uviedla koordinátorka projektu Zachráňme životy Mária Demeterová.

Zriaďovateľom systému Zachráňme životy a jeho realizátorom je Fórum života.

Verejnosť budú o projekte Zachráňme životy informovať aj dobrovoľníci na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne.

TK KBS informoval Marek Michalčík.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.