Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


V ojedinelom prípade v Poľsku zvíťazila kultúra smrti

19. 6. 2008

 

Podľa dnešnej správy Human Life International (HLI) vykonali umelý potrat na posledný deň 12 týždňovej lehoty 15 ročnej gymnazistke Agátay z Lublina v Poľsku.

V ostatných dňoch tento prípad plnil stránky tlače v Poľsku, ale aj v Česku a iných krajinách. TK KBS monitorovala kauzu na článku v Hospodárskych novinách Osud tehotnej školáčky vyvolal v Poľsku veľký spor. Veľká väčšina článkov v českej tlači (Spomínalo sa aj úsilie za právo Poliek chodiť legálne usmrcovať svoje deti do Česka) spor hnutí pre život, Cirkvi a cirkevných médií na jednej strane a hnutí „Pro Choice“ na strane druhej podávala akoby otehotnenie Agáty bolo spôsobené znásilnením. Znásilnenie si však vymyslela Agáta, resp. jej nahovárači. Samotná Agáta viac krát zmenila svoje rozhodnutie o potrate. O legálnosti potratu rozhodla okolnosť, že otehotnenie bolo následkom trestného činu - sexuálneho styku s mladistvou. Agáte chýba niekoľko mesiacov, kým dovŕši 15 rokov. A keby, na druhej strane, jej priateľ mal o niekoľko mesiacov menej než 15 rokov, tiež by nešlo o trestný čin.

Karol Nagy (Titulok inšpirovaný správou HLI (poľsky)

Iné články o Agate: Peter Morvay: Duchovní teroristi, SME, 18. 6. 2008, Zuzana Kohútková: Školáčka Agata už má po potrate, SME, 19. 6. 2008, Školáčka si znepriatelila lekárov aj biskupov, ČTK/ Pravda, 19. 6. 2008

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.