Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


V Mexiku prebieha púť za ochranu ľudského života

23. 6. 2008

Mexiko (21. júna, RV/Fides/TK KBS – 23. 6.) – Zatiaľ čo Najvyšší súd v Mexiku rozhoduje o ústavnosti zákona, ktorý povoľuje potrat do 12. týždňa, tisíce ľudí ktorí si myslia, že život začína počatím, sa v nedeľu 22. júna vyberú na pešiu púť k bazilike Našej panej v Guadalupe, aby poďakovali Bohu za dar života.

Púť organizuje arcidiecéza v Mexiku, spolu s veľkým počtom katolíckych organizácií a občianskych združení, ktoré sú členmi organizácie Unión de Voluntades. Podľa hlavného koordinátora tejto organizácie Guillerma Bustamante Manilu je dôležité, aby v diskusií, ktorá práve prebieha, zaznel hlas, ktorý povie, že ľudský život je darom od Boha a že začína v okamihu počatia.

Púť za ochranu ľudského života začne sprievodom, na ktorého čele bude kardinál Norberto Rivera Carrera a jeho posolstvom bude myšlienka - Prekvapujúci dar života. Podľa organizátorov sa bude niesť v duchu pokoja, modlitieb, rešpektu, radosti a vďačnosti za úžasný dar života. Počas neho sa ľudia budú modliť ruženec za nenarodených, za ženy, ktoré v sebe nesú nový život a tiež za mexických zákonodarcov, za členov najvyššieho súdu a za tých, ktorí sú zapájajú do súčasnej diskusie o práve na život. Po sprievode bude nasledovať omša v bazilike Panny Márie v Guadalupe.

Zákon, ktorý umožnil potrat do 12. týždňa, prijali zákonodarcovia v Mexiku v apríli 2007. Do dnešného dňa nemocnice uskutočnili 9 tisíc takýchto potratov. Očakáva sa, že Najvyšší súd o ústavnosti tohto zákona, rozhodne v priebehu augusta.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.