Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


V Bratislave zasadla Teologická komisia pre bioetiku

9. 6. 2008

(pre TK KBS Daniel Dian, 9. 6. 2008) Pod vedením predsedu Mons. Františka Tondru sa zišla na pravidelnom rokovaní v Bratislave 7. júna Teologická komisia - Subkomisia pre bioetiku Konferencie biskupov Slovenska (TK SpB KBS). Hlavným bodom rokovania boli aktuálne otázky bioetiky.

Mons. Tondra informoval o aktualitách v Katolíckej cirkvi na Slovensku. V súvislosti s predloženým stanoviskom Katolíckej cirkvi k návrhu Národného programu ochrany sexuálneho a reprodukčného zdravia znovu potvrdil jednoznačnosť stanoviska. Subkomisia rokovala o tomto bode programu a znovu upozornila na mnohé problémy, ktoré z predkladaného návrhu vyplývajú.

Veľkú pozornosť venovala aj novému návrhu zákona o umelom ukončení tehotenstva, ako aj otázkam genetických výskumov a ich morálnosti. Prítomní si so záujmom vypočuli správu o rokovaní vedenia FEAMC (Európskej federácie kresťanských lekárov), ktoré sa uskutočnilo koncom mája. Po štyroch rokoch sa bude konať kongres FEAMC v septembri v Gdaňsku, ktoré tak preberie štafetu konania kongresu z Bratislavy (2004).

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.