Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Tamil Nade v Indii v modlitbách za život

10. 2. 2009

India (10. februára, RV/ AsiaNews/ TK KBS) - Zajtrajší Svetový deň chorých si pripomenú aj takzvané „Lurdy Východu“. Očakáva sa, že indickú baziliku Našej uzdravujúcej Panej v Tamil Nade pri tejto príležitosti navštívia tisíce pútnikov. „Desaťtisíce ľudí sem prichádzajú modliť sa k nohám Milostivej Matky. Táto svätyňa prináša útechu tisíckam veriacich, ktorí sú postihnutí rôznymi chorobami mysle, tela a ducha. Bazilika veľmi priťahuje ľudí všetkých vierovyznaní... Kľačia a modlia sa s takou veľkou oddanosťou a dôverou...“ - vysvetľuje rektor baziliky otec Xavier.

Ako ďalej dodáva, pri príležitosti zajtrajšieho Svetového dňa chorých sa chcú modliť za život a proti eutanázii: „Každý ľudský život je vzácny a treba bojovať proti kultúre smrti, ktorú vlády a sekularizované spoločenstvá podporujú.... Samozrejme, je veľa tých, ktorí sa nechajú oklamať a veria, že robia službu pri ukončení utrpenia pacienta, alebo chránia neužitočný život... Ale toto je falošné a diabolské. Každý ľudský život je vzácny.“

História Baziliky Našej uzdravujúcej Panej sa datuje do 17. storočia. Ročne ju navštívi okolo 20 miliónov pútnikov z Indie a Južnej Ázie.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.