Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Parlament odmietol Gaburov návrh absolútneho zákazu potratov

17. 9. 2008

Vo včerajšom hlasovaní o tom, aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní hlasovalo len 28,13% z prítomných poslancov za, hoci proti prerokovaniu zákona ich bolo ešte menej. Najčastejšie sa zdržali hlasovania alebo, hoci boli prítomní, nehlasovali. Týchto bolo 46,09%. Z poslancov SMER-u – SD 46,81% hlasovalo proti. Proti prerokovaniu zákona v druhom čítaní hlasovala aj kandidátka KDH na prezidentku Iveta Radičová. Za pokračovanie rokovania o návrhu zákona hlasovali:

 

Z klubu KDH:

Abrhan Pavol, Brocka Július, Fronc Martin, Gibalová Monika, Hrušovský Pavol, Kahanec Stanislav, Sabolová Mária, Šimko, Jozef

Z klubu ĽS – HZDS:

Mušková Ľudmila, Rehák Milan

Z klubu SDKÚ – DS:

Devínsky Ferdinand, Fedor Martin, Hort Milan, Ivančo Jaroslav, Janiš Stanislav, Kužma Štefan, Mikuš Jozef, Pataky Ján

Z klubu SMER – SD:

Jánoš, Vladimír, Podmanický Ján

Z klubu SMK – MKP:

Bastrnák Tibor, Berényi József, Juhász György, Miklós László, Sárközy Klára

Z klubu SNS:

Korba Anton, Rafaj Rafael, Rydlo Jozef, Slabý Ján

Z poslancov, ktorí nie sú členmi poslaneckých klubov:

Bauer Rudolf, Gabura Peter, Liška Juraj, Mikloško František, Mikuš Tibor, Minárik Pavol, Palko Vladimír

 

Kompletná informácia o výsledku hlasovania je na tejto parlamentnej stránke.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Slovensko sa prikláňa na stranu života?

(Karol Nagy, 17. 9. 2008 20:48)

Čudný titulok "Slovensko se přiklání na stranu života" (bez otáznika) si zvolili v dnešnej správe na českej pro life stránke - http://prolife.cz/?a=4&id=518.
Navyše, čerpajú zrejme zo zmätočnej správy TASR zo 16. 9. Podľa nej, o. i. údajne advokát Miroslav Ábelovský, ktorý v spore (podaní 31 poslancov z r. 2001 - pozn. K. N.) zastupoval NR SR povedal v decembri minulého roku: "Ak do šiestich mesiacov od vynesenia nálezu ÚS nebude prijatá novela interrupčného zákona, po šiestich mesiacoch stratí rozhodnutie ÚS účinnosť a platnosť." To určite nepovedal.
Okrem toho vo včerajšej správe TASR vajatajú, ako by KDH tohto roku predkladalo dva návrhy novely potratového zákona. Nešlo však o dva rôzne návrhy, ale o jeden identický. A ten návrh však nepredkladalo KDH,ale dvaja poslanci KDH a jedna poslankyňa HZDS. Na prvý raz bol v januári na návrh V. Mečiara stiahnutý z programu (Nehlasovalo sa o jeho (ne)posunutí do druhého čítania). Na program sa dostal druhýkrát v máji a bol odmietnutý v prvom čítaní.
Ďaľší zmätok v správe TASR je o Gaburovom návrhu. O tom je to zase naopak. Údajne ten návrh, ktorý poslanci včera odmietli bol predložený na júnovú schôdzu. Pravda je však taká, že na júnovú schôdzu predložil poslanec Gabura len podobný návrh a ten ešte pred jeho prerokúvaním stiahol. Následne predložil, aj na základe pripomienok svojich straníckych kolegov prepracovaný návrh, ktorý potom bol zaradený do aktuálnej schôdze parlamentu.
Atď, atď...