Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Nenarodený Emil žaluje Rakúsku republiku

3. 8. 2008

(Viedeň, kath.net, 10.7.2008, –zg-, Zaostri na rodinu, 28. 7. 2008) - Rodina Kargová z rakúskeho Lochau vo Vorarlbergu podá žalobu proti Rakúskej republike, pretože podľa platnej legislatívy je ich nenarodený postihnutý syn diskriminovaný. Informoval o tom internetový spravodaj „Vorarlberg Online" (VOL).

Počas tehotenstva matky lekári prenatálnou diagnostikou konštatovali, že Emil sa narodí postihnutý. Sabine a Andreas Kargoví, rodičia Emila, sa rozhodli proti potratu a za právo na život. Malý Emil sa má narodiť koncom júla. Platné zákony v Rakúsku považujú jeho rodičia za diskrimináciu postihnutých.

Iba pred niekoľkými mesiacmi Najvyšší súd v Rakúsku konštatoval, že postihnuté dieťa je „prípad  poškodenia“. Nenarodený Emil má teraz Rakúsku republiku žalovať. Má sa stanoviť, že jeho právo na úctu a rešpektovanie ľudskej dôstojnosti, ako aj jeho právo na to nebyť diskriminovaný sa porušuje.

"Náš Emil má síce postihnutie, ale nie je nijakým poškodením!“ zdôrazňujú jeho rodičia. Táto žaloba sa možno dotkne aj rakúskeho paragrafu o potrate, ktorý umožňuje, že dieťa, u ktorého sa diagnostikovalo vážne postihnutie, môže byť usmrtené až do doby bezprostredne pred pôrodom.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.