Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Európsky súd ľudských práv – potraty

8. 12. 2009

 Svetové organizácie, kt. sú za vykonávanie potratov sa snažia urobiť potrat všeobecným ľudským právom. V súčasnosti bola podaný protest voči Írsku. Všetky krajiny, ktoré majú zákony chrániace nenarodené deti sú taktiež ohrozené. Obraciame sa na Vás s prosbou o modlitby, keďže tento prípad bude prejednávaný na súde 8. Decembra. Prosme v modlitbách práve v tento deň.

(Zdroj: Biskupstvo Rožňava)

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Za právo zabíjať nenarodených?

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 26. 12. 2009 14:48)

Mohol by si, cimo upresnť? Si Za antikoncepciu, či aj za právo zabíjať nenarodených? Ja mám priateľov, ktorí nie sú ani katolíkmi, ani kresťanmi, ale nikdy by nesúhlasili so zabitím detí v akomkoľvek štádiu vývoja. Podľa mňa, tu nejde ani natoľko o náboženskú vieru, ako o (Chvála Pánu Bohu!) vedecké poznanie. V každej učebnici biológie na základke sa deti učia, že vývoj človeka začína oplodnením vajíčka mužskou pohlavnou bunkou. Tieto deti prejdú na strednú, na vysokú a na túto, prakticky žiadnym vedcom na svete nepopieranú skutočnosť zabúdajú alebo neberú ohľad.

za alebo proti

(cimo, 26. 12. 2009 11:38)

Som tiez veriaci, nie katolik. Nie je podstatne, alebo ano? Mam vela priatelov katolikov. velmi si rozumieme. Preco to nema byt ludskym pravom? Je vela ludi socialne a mentalne na nizsej urovni, pre ktorych je sex pudom, bez ohladu na to, co je za tym. Tato skupina ma aj take potomstvo, ktore odoberaju do det. domov. Doplaca na to cely narod. Su samozrejme aj vynimky. Skuste chodit medzi nich Vy a vysvetlovat im od A po Z. Hlavne dosledky ich konania, moznosti ako predchadzat.

Doplnenie

(Biskupstvo Rožňava, 8. 12. 2009 11:50)

Svetové organizácie, ktoré sú za vykonávanie potratov sa snažia urobiť potrat všeobecným ľudským právom. V súčasnosti bol podaný protest voči Írsku. Všetky krajiny, ktoré majú zákony chrániace nenarodené deti sú taktiež ohrozené. Obraciame sa na Vás s prosbou o modlitby, keďže tento prípad bude prejednávaný na súde 8. Decembra. Prosme v modlitbách práve v tento deň.

Írska ústava chráni práva nenarodených detí a tento protest to chce zmeniť. Ak bude úspešný, ovplyvní to všetky krajiny Európy a celého sveta. Tento protest (prípad) známy ako „A, B a C v Írsku“, je podaný troma ženami na podnet Írskej asociácie pre plánovanie rodičovstva (IFPA). IFPA – Írska asociácia pre plánovanie rodičovstva je pridružená k Medzinárodnej asociácii pre plánovanie rodiny, ktorá je najväčším poskytovateľom potratov vo svete.

Ak tento protest uspeje, výsledok môže byť podobný rozsudku v prípade Roe v Wade v Amerike, ktorým boli zrušené zákony obmedzujúce interupciu v USA, a bolo uznané právo na interrupciu.

Írska ústava hovorí: „ Štát uznáva právo na život nenarodenému dieťaťu a berie riadny ohľad na rovnocenné právo na život matky zaručené zákonmi, ktoré musia byť rešpektované natoľko, nakoľko je to možné ich týmto zákonom chrániť a obhájiť toto právo.“

Ako dôsledok toho je Írska ústava predmetom súdneho procesu a princípy demokracie sú v ohrození. Rozhodnutie súdu bude mať dopad na všetky členské štáty Európskej Rady (Council of Europe), ktoré budú donútené prehodnotiť svoje zákony. Toto bude zahŕňať aj Maltu a Poľsko, keďže obe tieto krajiny priznávajú právo na život nenarodeným deťom už od počatia.

V poslednej encyklike „ Caritas in Veritate“, jeho Svätosť Pápež Benedikt XVI., varuje pred nebezpečenstvom zakorenenia „kultúry smrti“ v našich komunitách: „Keď sa spoločnosť posunie smerom k odmietnutiu a prerušeniu života, nebudeme sa viac snažiť hľadať potrebnú motiváciu a energiu usilovať sa o pravé ľudské dobro.“

Prosíme Vás, zahrňte Írsko a celú Európu do svojich modlitieb keď tento prípad pôjde na súd. Prosíme, modlite sa najmä za národy podporujúce práva na život, aby pokračovali vo svojom úsilí a aby sa stali symbolmi nádeje pre zvyšok sveta v ochraňovaní práva na život pre nenarodené deti.