Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


KDH už nevolí Radičovú!

26. 1. 2009

Presnejšie, nehodlá ju voliť takmer tri štvrtiny voličov KDH. Podľa MVK 40% voličov KDH by volilo Ivana Gašparoviča, 33% Františka Mikloška a len 25,5% Ivetu Radičovú. Poslanci KDH sú z toho nervózni. Z článku Moniky Todovej S Radičovou si nie sú v KDH istí všetci, v SME, 26. 1. vyplýva, že aj väčšina poslancov KDH sa odmietla jednoznačne vyjadriť, že budú voliť profesorku Radičovú.

Zatiaľ to vyzerá tak, že prvý raz väčšina katolíckych kňazov nepodporí KDH

Jedným z prvých kňazov, ktorý vyslovil verejnú podporu pre prezidentské voľby Františkovi Mikloškovi biskup Mons. Andrej Imrich zo Spišskej diecézy. Ďaľším je tiež kňaz tejto spišskej diecézy, farár z Markušoviec a popredná slovenská autorita v kanonickom práve profesor Ján Duda. Trojicu kňazov Spišskej diecézy dopĺňa Anton Ziolkovský z Katolíckej univerzity v Ružomberku. Známym kňazom, ktorý podporuje Mikloška je aj Juraj Drobný, z Bratislavskej arcidiecézy. Zatiaľ nie je známy žiadny iný katolícky kňaz, ktorý by vyslovil verejne podporu ktorémukoľvek inému z kandidátov na hlavu štátu. S menším nadsadením by teda bolo možné povedať, že 100% z tých katolíckych kňazov, ktorí sú ochotní prejaviť verejne a neanonymne svoj názor dáva svoj hlas Františkovi Mikloškovi.

Iné osobnosti a organizácie podporujúce hlas života

Prvým zo známejších členov KDH, ktorý vyslovil podporu Mikloškovi bol asi Ján Čarnogurský.

Podporu kresťanskému kandidátovi vyslovili aj viaceré organizácie: Fórum života (zastrešuje 33 organizácií), Centrum pre bioetickú reformu, Pastor bonus, Zoznam osobností a organizácií budeme editáciou priebežne dopĺňať na tomto mieste, prípadne prenesieme do osobitného článku. Navrhujeme aj všetkým čitateľom, aby sa v komentári pod týmto článkom popri všetkej skromnosti neanonymne prihlásili, najmä ak hodlajú dať svoj hlas Ferovi Mikloškovi.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prečo si proti zákonom, ktoré by

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 15. 3. 2009 20:04)

Ulahcili proces adopcii, vzdelavanie zien, poskytovanie potrebnych informacii, financnu pomoc, atd... ?

Zakony

(Peter, 15. 3. 2009 14:40)

Neviem, preco sme sa vsetci zblaznili a kazdy omiela to iste: zakony, zakony, zakony. Ale co su zakony : Iba vety na papiery. Preco sa radsej nezamyslime nad otazkou potratov z ineho uhla pohladu. Ponuka dnesna spolocnost zenam adekvatnu pomoc, aby sa nad otazkou potratov nezamyslali? Ulahcenie procesu adopcii, vzdelavanie zien, poskytovanie potrebnych informacii, financna pomoc, atd...Zakon nikdy nic nevyriesil ani nevyriesi. Nechcem porovnavat p.Mikloska s p.Radicovou, ale mam pocit, ze p.Radicova pre tieto zeny urobila v zivote viac ako p.Miklosko. A ak sa este zamyslim nad tym, ze p.Miklosko bol v parlamente poslednych 20 rokov a zakon o potratoch nedokazal zmenit, tak jeho schopnost tymto zenam je asi minimalna.

RAdičová nie je mojim kandidátom

(Alica, 5. 2. 2009 21:36)

Mikloško vyhovuje mojim predstavám prezidenta, ktorý spĺňavšetky dôleežité kritéria - chráni život, rodinu, manželstvo...

Aj Miroslav Lettrich,

(Administrátor, 3. 2. 2009 2:33)

kaplán v Rabči, Spišská diecéza vyslovil verejne podporu F. Mikloškovi - ešte v decembri minulého roku.

je to jednoznacne...

(Eva Sarkozyova, 1. 2. 2009 21:13)

...myslim si,ze pre kazdeho cloveka vyznavajuceho zakladne moralne hodnoty a vaziaceho si zivot v akejkolvek forme je uplne jasne koho bude volit. Iny kandidat ako Frantisek Miklosko z aktualneho vyberu neobstoji.
A som sklamana z oficialneho nazoru KDH, pretoze som ich volila najma kvoli zaruke, ze ich rozhodnutia budu v sulade so zakladnymi moralnymi hodnotami. Podpora kandidatovi neprechovavajuceho uctu k nenarodenemu zivotu vsak takymto rozhodnutim nie je.

Rozhovor s Jozefom Mikloškom,

(Administrátor, 30. 1. 2009 18:11)

nielen o jeho bratovi - http://www.sme.sk/c/4285601/jozef-miklosko-katolici-sa-nesmu-citit-privilegovani.html

Pán J. P.?

(Karol Nagy, 26. 1. 2009 19:23)

Pán J. P., alebo iný pán Jozef, myslím, že teraz viac ako inokedy a minimálne tak ako sme to oveľa viacerí dokázali za bývalého režimu pomohlo by aj neanonymné vystupovanie. Keď tak mohol urobiť biskup Mons. Andrej Imrich, farár a vysokoškolský profesor Ján Duda, možno aj bez odobrenia svojho sídelného biskupa, čo môžme my, obyčajní veriaci a aj obyčajní občania stratiť?

Nie je čo riešiť...

(jozef, 26. 1. 2009 18:34)

Pani Radičová jasne deklarovala svoje postoje proti záíkladnému ľudskému právu a vyslovila sa jednoznačne za potraty a liberálne postoje, ktoré sú nezlučiteľné s kresťanstvom. Preto ohľadne podpori pani Radičovej by si mali mať v KDH úplne jasno - jasne jej povedať NIE. V Amerike Obama v piatok ukázal svojim kresťanským voličom svoje ponímanie kresťanstva( ktorým sa netajil ani pred voľbami) - uvoľnil federálne peniaze na financovanie potratov. Ak to chcú aj na Slovensku niektorí kresťanskí politici ( alebo aj obyčajní ľudia, hlásiaci sa ku kresťanstvu), nech Radičovú volia, ale nech sa neprezentujú ako kresťania ani neschovávajú za kresťanskú politiku. Nevšimol som si, že by Pán Boh na základe intervencií "kresťanských politikov" zmenil desatoro a poprel sám seba.