Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Tri modlitebné iniciatívy za nenarodené deti

11. 1. 2009

V týchto dňoch prebiehajú v USA a vo svete najmenej tri rôzne, ale veľmi príbuzné, aj keď vzájomne skôr izolované než solidarizujúce iniciatívy proti umelým potratom.

 

22. januar - Den modlitieb a odprosenia za výrok Najvyššieho súdu USA z 22. 1. 1973. Deň modlitieb vyhlasili americki katolicki biskupi. Spomenuty vyrok v roku 1973 spustil lavínu legalizácie zabíjania nenarodených detí v západnom, novopohanskom svete. Pamätnému dňu predchádza novéna začínajuca 14. januára

 

Iná novéna modlitieb sa pokúša zabrániť očakávanému prijatiu federálneho zákona USA „O slobodnej voľbe“ – „Freedom of Choice Act“ – FOCA. Pochádza z Anglicka. Plný text tejto prosby o modlitby je aj v príspevku čitateľky na stránke redemptoristov: Výzva k spoločnej modlitbe za život. Ide o to, že prvý federálny propotratový zákon tohto druhu v USA nadradený všetkým podobným zákonom štátov únie by mohol byť schváleny americkým kongresom už 21., 22. januára. Novéna sa začala v nedeľu 11. januára.

Je to až neuveriteľné, ale až 91% Američanov nesúhlasí s vykonávaním potratov za každých okolností, len na žiadosť matky, tak ako to schvaľuje aj prezident Barack Obama. A predsa takéto právo má byť predmetom zákona, z ktorého nebudú mať možnosť jednotlivé štáty únie prijať výnimky, ako dosiaľ!

Modlitbovú iniciatívu inicioval lord David Alton z anglického Liverpoolu. Neuverejnil ju však na svojej web stránke a podľa všetkého nebola dosiaľ oznámená ani na žiadnej inej web stránke na svete. Šíri sa len e-mailami a dá sa nájsť o nej len niekoľko diskusných príspevkov vo svete.

 

Desaťtisic svätých omší za nenarodené deti sa snaží iniciovať v celom svete Organizácia sv. Michala Archanjela sidliaca v meste Memphis, štát Tennessee, USA. Na Slovensku požiadal o nasledovanie najma kňazov a veriacich Banskobystrickej diecézy biskup Mons. Rudolf Baláž. TK KBS priniesla jeho príhovor kňazom v tejto veci. Sväté omše sa budú slúžiť počas novény od 13. januára do 21. januára.

Pokiaľ ste kňaz a nehlásili ste slúženie svätej omše, či svätých omší v období tejto novény na tento úmysel Vášmu biskupstvo, môžete ich nahlásiť aj priamo na stránke Saint Michael The Archangel Organization. Alebo aj v komentári k tomuto článku. My Vašu informáciu do Memphisu prepošleme. Môžeš, môžete takúto svätú omšu nahlásiť, ak sa o nej dozvieš z oznamov, aj keď kňazom nie si, nie ste.

 

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

"Za nenarodené deti"

(Jozef Siska, 16. 1. 2009 16:40)

Slávením sv. omše 19.januára 2009 vo farnosti Domaňovce (spišská diecéza) na tento úmysel sa pripájam do modlitbovej reťaze, ktorú organizuje americká organizácia sv. Michala.
Rovnako v oznamoch pri sv. omši v nedeľu 18.januára vyzvem svojich veriacich k zapojeniu sa do tejto modlitbovej reťaze!
S pozdravom Jozef Siska, farár

Poďakovanie z USA

(Administrator, 23. 1. 2009 8:44)

V noci, nášho času som odoslal info o konaní svätej omše v Domaňovciach. Obratom sme dostali poďakovanie a súčasne žiadosť o modlitbu ruženca na rovnaký účel v máji tohto roku:

Dear Administrator,

Thanks very much for letting me know that a Mass was offered for the unborn babies. I also am thankful for Father Siska.

The ONE MILLION ROSARIES FOR UNBORN BABIES prayer event is scheduled to happen in May, 2009. Please let me know if you would like to be on the email mailing list for updates, etc.

God bless you.

Sincerely,

Patrick Benedict
Saint Michael the Archangel Organization

Link na organizáciu Svätého Michala Archanjela a teda aj na ich "miliónovú" akciu je v článku vyššie