Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Návštevná kniha

30. 4. 2008

 

Sem môžeš(te) umiestniť vlastné komentáre, pokiaľ ich nechceš(te) zaradiť do iných rubrík. Tu (alebo prostredníctvom rubriky Kontakt) je možné prihlásiť sa aj do tzv. mailing listu. Buď raz mesačne, pri každej zmene, alebo je možné dohodnúť sa.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

čo vy na to?

(Lýdia Fedorčáková, 18. 5. 2009 13:37)

PROLIFE stranka a ma reklamu na DUREX!

Každý má právo na život

(Veronika Dufalová, 4. 2. 2009 20:03)

Ja nesúhlasím s tým, aby bol prerušený život ešte nenarodeného človeka, ved každý ma pravo na život a na lásku svojich najbližších, rovnako ako sme to pravo dostali aj my všetci.
Kendice

Nesuhlasim s potratmi.Ano zivotu

(Bc.Monika Simunkova, 30. 1. 2009 16:59)

Dieta ma pravo na zivot aj ja som matkou mojim dvojickam lekari povedali ze budu postihnute nedala som si ich vziat su to krasne deti...Hovorim nie potratom.

Život je dar...

(Milan Paulini, 29. 1. 2009 22:37)

Život je Boží dar, preto buďme zaň vďační jeho Tvotcovi, lebo každý človek -od počatia po smrť- je milovaná a milovania hodná osoba...

Som proti diskriminacií

(Tibor, 14. 1. 2009 13:37)

Som proti diskriminacií genet. post.detí pred narodením. Odôvodnujem to , že každá živá bytosť počatím plne vníma a cíti každý vzruch . Je bytosťou i napriek svojmu defektu a má nárok na život.

Som za život

(Alena Ješková, 13. 1. 2009 13:04)

Pripájam svoj hlas, svoj názor ako žena, ako mama. Je mi veľmi ľúto tých pomýlených žien, ktoré burcujú iné ženy za akési právo voľby - života či smrti pre svoje dieťa. tieto ženy nevedia, čo chcú a za čo hlasujú. sú to zranené ženy, možno opustené, sklamané... no narobia veľké zlo medzi jednoduchšími ženami. ženú iné do skazy.

Dieta je dar Bozi od pocatia

(Anna Unterfrancova, 8. 11. 2008 18:42)

Kazde dieta jed ar Bozi od pocatia az po smrt...a my obycajni ludia, iba hracky v bzich rukach nie sme opravneni rozhodovat, kto ANO kto NIE...je mi to tak strasne luto, ked matka, ktora zist ze je tehotna, neuvazuje o dietatu inak ako o nejakom zhluku buniek...je to ubohe, akazdy kto si pozrie obrazky na stranke www.stopgenocide.sk, mi musi dat za pravdu...

Modlitebné stretnutie v utorok, 16. 9.

(Jozef a Simona Predáčovci, 15. 9. 2008 22:14)

Milí priatelia, priaznivci Ligy pár páru,

Dovoľujeme si vás informovať, že Liga pár páru sa pridáva k akcii, na ktorú sme boli upozornení mailom Braňa Letka a pozývame vás, ktorí môžete, o osobnú účasť na stretnutí pred Parlament SR, aby verejnosť videla, že na Slovensku existujú ľudia ( a nie je ich málo, aspoň v to dúfame ), ktorým nie je nám ľahostajné zlo interrupcií už udomácnené a podporované v našej spoločnosti.

Text mailu:

Modlitebné stretnutie sa uskutoční pred budovou Parlamentu v utorok 16.9.2008 o 15:00.
Úmyslom tohto stretnutia je spoločná modlitba:
- za ochranu života,
- za múdrosť a Božie vedenie pre poslancov NRSR pri hlasovaní za návrh Zákona, ktorým sa zrušuje potratový zákon z 50-tich rokov,
- za múdrosť rodičov pri rozhodovaní sa o osude svojich počatých detí,
- za zjednotenie Božieho ľudu,
- prosba o odpustenie za 18tis potratov ročne,
- za Slovensky národ aby sám seba neodsúdil na vymretie.

Týmto stretnutím chceme ukázať, že dar života si máme vážiť v každej jeho forme, lebo náš Boh, je Bohom živých (Mt 22,32).
Pokiaľ nemôžete prísť na spoločnú modlitbu pred Parlamentom, pozývam vás do modlitebnej reťaze v čase od 15:00 do 16:30.
Veľa požehnania, síl a múdrosti do ďalších vašich rozhodnutí na ceste k Bohu.

Braňo Letko
Dávam do pozornosti tento odkaz.
http://www.sme.sk/c/4071892/interrupcny-zakon-bude-opat-v-parlamente.html

Jozef a Simona Predáčoví ,Peter a Zuzana Košťáloví, štatutárni zástupcovia LPP V SR

Mam postihnutu dceru

(Antonia Palubova, 13. 8. 2008 14:42)

Myslim si ze kazde dieta ma narok nato aby sa knemu kazdy choval slusne a úctivo a ved nase deti budú tvorit nasu budúcnost a aj deti s genetickými chybami ci iným postihnutím maju nárok na plnohodnotný zivot.Tak preto nezatvarajme pred nimi dvere.Aj ja mam dceru s rastepom a robí mi obrovskú radost aj ked nechodí ale rozumovo je natom lepšie ako niektore ostatné deti a týmto nechcem nikoho urazit.Tak len tolko:Dajme im šancu.Antonia

Postihnuti maju rovnake pravo na zivot

(Jan Poltak, 5. 8. 2008 21:35)

Ano plne suhlasim ze je potrebne sa zastat ludi uz pred narodenim ktori maju nejaku chybu, nemozno len tak zivot znicit. Treba im vsemozne pomoct a ostatne je na Stvoritelovi, ni ena nas. Takze moje hlasovanie je "Ano"

Neexistujú ľudia "druhej" kategórie

(Jozef Predáč, 29. 7. 2008 9:44)

a preto som proti diskriminácii geneticky poškodených detí. Chodí medzi nami veľa zdravých ľudí, ktorí napriek prognózam genetického poškodenia sa narodili zdraví. Život každého človeka má zmysel

Cenné svedectvo

(Karol Nagy, 24. 7. 2008 12:33)

Dagmar,

Tvoje svedectvo o zdravých, teraz už dospievajúcich deťoch, ktoré mali byť usmrtené pre podozrenie z ich postihnutia by sme si veľmi cenili. Ak napíšeš obsiahlejši príspevok, zaradíme ho ako osobitný článok a bude vo chvíli zaradenia na prvom mieste zo všetkých článkov.

Nátlak za potrat

(Dagmar Martinkova, 24. 7. 2008 12:03)

Mam dve sesternice,o ktorych doktor tvrdil,ze budu postihnute.Aj dusevne,aj telesne.Mamicku skoro na kolenach prosil,aby si ich nenechavala.Teraz studuju na gymnaziu,jedny z najlepsich ziacok a ziadne telesne postihnutie nemaju.

Nemožno byť súčasne proti aj za

(Karol Nagy, 24. 7. 2008 11:33)

Zuzkin príspevok som preniesol z témy "Petičné hlasovanie," ako aj väčšinu ostatných príspevkoch. V referende sa nikdy nedá hlasovať áno aj nie.

A Zuzka vlastne píše, že je proti diskriminácii, teda aj proti zabíjaniu nenarodených detí len pre ich postihnutie a súčasne je aj za možnosť rozhodnutia matky o zabití svojho dieťaťa aj po 12. týždni tehotenstva. To si odporuje.

Ano, som proti distriminácii

(Zuzana Zlochova, 24. 7. 2008 11:28)

Ale som zároveň aj za to, aby sa žena,príp. rodičia spolu sami rozhodli, či si babatko (zdravé či nie) nechaju vziat alebo nie, pretože nie každý je silný vychovávať či zdravé či menej zdravé dieťa.

mám postihnutých kamarátov

(Mária Janusová, 18. 7. 2008 22:04)

Áno, som proti diskriminácii..Tri roky som pracovala s dospelými mentálne postihnutými mladými ľuďmi a stali sme sa dobrými kamarátmi..Sú to vzácni ľudia a majú ROVNAKÉ právo na život, ako my..

Zabil jsem Einsteina, pánové

(Bc. Milan Tokár, 9. 7. 2008 15:54)

(Premiestnené z článku "Petičné referendum" - administrátor)

Vravím NIE. Tak ako v tomto filme,potratom postihnutého človiečika môžeme ochudobniť svet o možného génia.Všetko ma plus aj mínus,teda pošahané gény môže priniesť prevratný vynález.Šanca na život je oč tu jde.Avšak nieje postihnutie ako postihnutie.Ak je jasné,že dieťa(človek)sa bude trápiť,asi je lepšie zakročiť a..liezť do kapusty Bohovi,ktorý by mal jediný brať.

Vravím ÁNO. Tak ako v tomto filme,potratom postihnutého človiečika môžeme ochudobniť svet o možného génia.Všetko ma plus aj mínus,teda pošahané gény môže priniesť prevratný vynález.Šanca na život je oč tu jde.Avšak nieje postihnutie ako postihnutie.Ak je jasné,že dieťa(človek)sa bude trápiť,asi je lepšie zakročiť a..liezť do kapusty Bohovi,ktorý by mal jediný brať.

Stop zabíjaniu

(Andrea Svatíková, 28. 6. 2008 8:32)

Nesúhlasím so zabíjaním postihnutých detí. Ja sama mám postihnutého syna, ktorý sa narodil v 27. týždni a nevymenila by som ho za nič na svete. Je to môj syn nech je akýkoľvek. Takéto deti vedia nás zdravých naučiť mnoho iného, krásneho, vedia sa tešiť z maličkostí, ktoré sú pre nás nepodstatné.

Dopĺňam k petičnému referendu

(Eleonóra Macková, 13. 6. 2008 12:24)

Som proti všetkým násilným vraždám detičiek v lone matky. Dieťa sa nevie brániť, nevie povedať, že aj ono chce žiť, že má právo žiť, má ho od Boha. A človek sa dnes snaží rozhodovať za Stvoriteľa, potom ten svet tak vyzerá - bez Boha, bez radosti, bez pokoja, bez pravej lásky, ktorá jediná je v Bohu.

UPT

(Miroslava Bartošová, 5. 6. 2008 8:25)

Som zdravotná sestra, a teda z etických dôvodov som nútená konať pre život. Veľakrát som sa stretla s detičkami postihnutými rôznymi anomáliammi, ale žijú a sú šťastné. No viem pomerne dobre aj to, ako sa trápia mnohé z nich iba preto, lebo sa im nedostáva taká starostlivosť, aká by sa mala poskytovať. Bud nie sú toho schopní rodičia, alebo to nevládzu, nechcú a podobne. Je to veľmi veľké trápenie. Myslím si však, že vždy je tu možnosť. som za, aby sa matka rozhodla pre UPT v prípade potvrdeného vážneho ochorenia plodu, nezlúčiteľného so životom, alebo s takým životom, v ktorom by ten človek raz aj tak bol odkázaný iba na pomoc iných. Ale nesúhlasím, aby sa táto vec zneužívala. Dnes je veeeľmi veľa chorých detičiek, ktoré sa jedného dňa naučia žiť so svojim handikepom a sú ľudia, ktorí im radi a ochotne pomôžu. Preto nesúhlasím, aby sa ľahkovážne zaobchádzalo s tehotenstvom. Jednoducho sú aj iné možnosti. Stát by mal naozaj zvážiť, či je ochotný prispieť omnoho viac financií zdravotníctvu a iným oblastiam, aby choré detičky a opatrovníci aj mali z čoho zaobstarať svoje ratolesti. Možno potom, by si aj maminy premysleli, či by to zvládli.