Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


List riaditeľa Fóra života Mareka Michalčíka

7. 5. 2009

Priatelia, situacia sa stala vaznou; vyzyvam Vas na aktivnu podporu Svateho otca!

Utoky na Svateho otca Benedikta XVI. za jeho vyroky o boji proti AIDS (v tom zmysle, ze tento boj sa neda vyhrat sirenim kondomov a ze iba sirenie kondomov situaciu AIDS v Afrike iba zhorsuje) nielen ze neutichaju, ale sa stupnuju a to nie iba na obcianskej urovni, ale dokonca na medzinarodnej politickej urovni. Po belgickej rezolucii odsudzujucej vyjadrenie papeza podobnu prijalo aj Spanielsko a naviac zajtra sa ma na pode Europskeho parlamentu hlasovat o rezolucii, ktora  takisto ma odsudit vyroky papeza.

Povazujem to za nehorazne a preto nemozeme mlcat.

Vcera sa nam podarilo do slovenciny pripravit stranku na podporu Svateho otca. Na tejto adrese moze kazdy vyjadrit svoju podporu nastupcovi Sv. Petra. Toto je to minimum, co moze kazdy z nas urobit.

Mame tiez k dispozicii niekolko textov, ktore mozu vysvetlit tuto situaciu - co papez povedal o AIDS a preco to povedal. Zatial su v anglictine ak viete o niekom, kto by nam pomohol s prekladom, dajte mi prosim vediet. Dakujem.

Vyzyvam vsetkych z Vas ktori mate moznost infomovat o tejto protinabozenskej, protikatolickej kampani proti papezovi, aby ste tak urobili a informovali verejnost, politikov, media ... a dali najavo svoj nesuhlas.

Chcem poprosit autority a odbornikov, aby sa verejne vyjadrili na podporu papeza a jeho nazorov na riesenie zalostnej situacie v Afrike. V dalsich dvoch prilohach (doc) posielam materialy, ktore spracoval M. Zivkovic z Chorvatska, ktore by mohli byt pri formulovani stanovisk napomocne.

Od Pana mame prislub, ze Cirkev pekelne brany nepremozu, ale nie, ze sa o to nebudu pokusat. Verim, ze nenechame Svateho Otca v tom sameho a zastaneme sa ho ako jeho skutocne deti.

Zelam Vam vela mudrosti a odvahy od Ducha Svateho.

S uctou

Marek Michalcik

Vykonny riaditel

Forum zivota, o. z.

www.forumzivota.sk

 

Prílohy v anglickom jazyku: Redemption of Pope, Real protection from AIDS and other sexually transmitted diseases (Facts which everybody aknowledge, but not everyone talks about)

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

V EP sa včera hlasovalo

(Administrator, 8. 5. 2009 8:51)

M. Michalčík zrejme odosielal svoj e-mail 6. mája. A včera 7. mája sa o navrhovanej deklarácii odsudzujúcej výroky Svätého Otca v EP skutočne hlasovalo.

Návrh bol zamietnutý!

Petície sú však stále aktuálne. Po Belgicku a Španielsku môžu nasledovať iné krajiny pohoršujúce sa nad názormi, že kondómy a zdanlivo "bezpečný" sex by nemali byť súčasťou "ideálneho" životného štýlu a že nie sú ani dostatočne spoľahlivou zbraňou proti šíreniu AIDS. A nielen štáty, ale aj veľká časť ich obyvateľov.