Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


SMER-SD ponúka kresťanom a ostatným ľuďom dobrej vôle zákaz potratov podľa poľského modelu!

17. 6. 2010

Z listu Jany Tutkovej, riaditeľky CBR Slovensko:

KDH má možnosť zakázať potraty a prijať Vatikánsku zmluvu s výhradou vo svedomí, ako i presadiť ďalšie bioetické princípy, ale KDH nemá záujem ani len vyjednávať!

Včera KDH prijalo deklaráciu s liberálnymi stranami o zostavení vlády, v ktorej táto téma napriek ubezpečeniam predsedu Figeľa CBR nemá žiadnu prioritu.

Smer dal však KDH neoficiálne vedieť, že príjme etické požiadavky KDH, vrátane zákazu potratov podľa poľského modelu. KDH však dalo ľahkovážny prísľub (podobne ako ten pred rokom Radičovej) bez akýchkoľvek podmienok, že so Smerom ani len nebude vyjednávať.

1. Je evidentné, že KDH doteraz nedosiahlo žiadne garancie pre svoje bioetické požiadavky od svojich liberálnych spojencov. Liberáli sú zlom budúcnosti (na Západe už prítomnosti), kým komunisti sú zlom minulosti.

2. KDH, ktoré chce byť otvorené k ľuďom, má dnes príležitosť zastaviť genocídu rokovaním so Smerom, ktoré mu len zvýši cenu. KDH nemá čo stratiť. Jeho voliči nie sú primárne vyhranení voči Ficovi (na rozdiel od SDKÚ a SaS), ako sú zásadoví v hodnotových veciach.

3. Ak by KDH dostalo garancie od Smeru, má jedinečnú pozíciu, že Smer bude závisieť od KDH, a nie ako pred 4 rokmi, keď Smer nepotreboval KDH. Dnes sú okolnosti iné.

4. Zodpovednosť za životy a duše desiatok tisícov sú na pleciach Jána Figeľa. Povzbuďte ho, aby sa nebál zrušiť planú dohodu, do ktorej KDH aj tento rok vmanérvroval Daniel Lipšic.

5. Píšte, telefonujte, či SMSkujte Jánovi Figeľovi, aby okamžite predložil svojim liberálnym partnerom podmienku zakázať potraty a ak ju nepríjmu, aby šiel rokovať s Ficom.

Je príliš málo utešovať sa dohodou, že nebudú uzákonené homosexuálne partnerstvá, lebo tie nám tu každú chvíľu aj tak natlačí Európska únia skrz Lisabonskú zmluvu.

6. Tu je kontakt:

    * PREDSEDA HNUTIA
      Ing. Ján Figeľ
      Riaditeľ kancelárie: Branislav Staníček
      telefón: 02/ 58233 433
      fax: 02/58233 434
      mobil: 0917 317 169
      e-mail: branislav.stanicek@kdh.sk
    * Sekretariát: Ing. Eva Kapelová
      telefón: 02/58233 431
      fax: 02/58233 434
      e-mail: sekretariat@kdh.sk

Vopred vďaka za Vašu angažovanosť.

Jana Tutková
riaditeľka CBR

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Antikristovo KDH

(Vladimír Pavlík, vpavlik@centrum.sk, 26. 6. 2010 9:22)

Slovensko malo po novembri 1989 životnú šancu byť skutočnou kresťanskou a sociálnou krajinou, čo ale nehralo do kariet sionistom, slobodomurárom a vyznávačom okultných ideológií. Preto za týmto účelom bola založená Antikristova organizácia KDH, skutočný hrobár kresťanstva v službách zla.

Myslíte ste J. Kováčika?

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 26. 6. 2010 9:21)

Máte snáď na mysli, pán Lomský aj riadoteľa TK KBS a Hovorcu KBS Mons. J. Kováčika? Ktorý varoval v tejto veci pred obchodmi. Teda zjavne varoval pred zákazom zabíjania nenarodených detí výmenou za spoluúčasť SMER-SD vo vláde.

Poslední prívrženci KDH, ale aj mnohí kňazi akoby huckaní z toho istého zdroja nezmyselne argumentovali tým, že keby to vraj SMER-SD myslel úprimne, bol by proti potratom hlasoval aj v minulosti, alebo, že bude mať možnosť hlasovať proti potratom so svojimi 62 poslancami aj v opozícii.

Pritom nik reálne uvažujúci nepopieral, že ak by SMER-SD s takou ponukou prišiel aj oficiálne, nebola by to vec zmeny presvedčenia, ale vec obchodu. A samotný obchod nie je ani pre kresťana nečistý. Neprijateľný by bol azda iba vtedy, keby SMER-SD chcelo za záchranu nenarodených detí všetko, teda hlasovanie KDH vo všetkých veciach spolu so SMER-SD. To by však bolo aj protiústavné (Každý poslanec hlasuje vždy podľa svojho svedomia), ale aj nevykonateľné. Ale aj keby to bola súčasť balíka požiadaviek SMER-SD, zostáva otázkou, či životy 14 tisíc detí ročne nie sú oveľa dôležitejšími! V skutočnosti KDH aj ako koaličná strana by mohlo kedykoľvek hlasovať aj s opozíciou. A hlavne: KDH a SMER-SD by sa mohli vzájomne kontrolovať. A proti takémuto obchodu sa postavil aj pán Kováčik.

Služobníci Zlého v Cirkvi

(Jozef Lomský, 26. 6. 2010 9:07)

Najväčším úspechom antikrista je keď ma svojho služobníka v rúchu vysokého cirkevného hodnostára alebo obleku kresťanského politika!

Trafili ste klinec po hlavičke

(Ondrej Štefko, open@centrum.sk, 26. 6. 2010 9:05)

Gratulujem, trafili ste klinec presne po hlavičke. Rozhodnutie KDH zrejme radikálne ovplyvní budúci volebný výsledok tejto pseudo-kresťanskej strany

Potraty, Vatikan a spol!

(TAYNA, 20. 6. 2010 23:25)

Vazena pani, kolko deti mate? A ake pravo mate vlastne na to, chciet presat absurdny zakon? Zeny konecne nadobudli pravo nakladat so svojim telom, roehodnut, ci dieta chcu, i ked je lepsie preventivne predist otehotneniu! V Polsku dali spiatocku, a Vy chcete ist tym smerom? A kto sa bude starat o telesne, tazko telesne a psyhicky narusene deti? Institucie! Chodte robit do takeho ustavu pre postihnute deti, a budete sa denno-denne vraciat domov vysilena, pretoze, a hovorim z vlastnej skusenosti, praca v tychto ustavoch je pretazka!

Aký hoax?

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 23:04)

Pán Glasa, naozaj by som si potreboval trochu pospať. Zareagujem iba na Vami stále opakované výrazy "hoax":

To sa až tak BOJÍTE, že by SMER-SD skutočne ponukol podporu zakazu potratov???

Lebo poplašná správa logicky šíri nejakú "jóbovku," zlú zvesť, až paniku, taká môže byť aj trestná podľa Trestného zákona. Pre Vás by to bola teda až taká zlá správa, keby sme potraty obmedzili na to poľské minimum?

Ak náhodou predsa len Janka niekomu naletela - A TERAZ PÁN FICO VIDÍ, AKO JE NIELEN KDH, ALE AJ VEĽA JEHO SYMPATIZANTOV zrazu ZA POTRATY, bol by podľa všetkého hlupákom, keby neobnažil v plnej nahote ÚBOHOSŤ KDH. Predtým Vám však musí dať ešte šancu ku pokániu:

Jednoducho, ponuku, o ktorej písala Janka, dať Vám oficiálne a verejne!!!

Reakcia Doc. Glasu::

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 23:02)

Doc. Glasa:

( ... myslím, že p. Figeľ nikoho do ničoho takého nenúti..., ... ale balamutenie, klam, šírenie poloprávd, nenávisti, neserióznosť, rozdeľovanie, útočnosť, hlúposť a netrpezlivosť sú klasickými znakmi pôsobenia zlého... )

... pokiaľ si pozriete internet, máte tam už priame odmietnutie toho "hoaxu" od viacerých známych osobností... dokonca aj od p. Fica... ... stačí aj (pomerne málo seriózne) www.sme.sk alebo www.pravda.sk ... Myslím, že to by mohlo už stačiť každému...

... každý môže naletieť -- (... aj ja veru občas naletím... ale kým niečo rozbehnem, snažím sa uvažovať a veci si overovať - keď sa ináč nedá, aspoň vlastným rozumom...) -- ale sl. Ing. J. Tutková "nalietava" až príliš často... v tomto prípade celkom isto stačilo použiť aj "zdravý sedliacky rozum"... a nehrať sa na lacného a rýchleho "spasiteľa" za každú cenu... (... "...a my sme dúfali, že On vykúpi Izrael..." - príbeh o Emauzských učeníkoch...)

... všimnite si, na viacerých napr. "kresťanských" webových stránkach a diskusných skupinách, aký bol tento hoax úspešný... (... naozaj - hanba nám ! ... to bolo ešte za menej , ako "opiť rožkom"...)...

... a stavil by som sa o fľašu budišskej minerálky, že o nejaký mesiac-dva toto zas nejaký "katolícky horlivec" alebo "pro-life aktivista" vytiahne - buď ako problém, alebo ako argument... Nebolo by to po prvý raz... (pamäť nie je u nás priveľmi v úcte...) ... namiesto toho mohol radšej pre pro-life vec urobiť niečo užitočné - napríklad pomôcť svojej manželke umyť riad, alebo sa chvíľu venovať deťom - svojim alebo opusteným... a mnohé iné veci, alebo napríklad si trochu pospať...

Jasné deklarovanie postojov

(Stanislav Trnovec, 18. 6. 2010 22:55)

KDH, podobne aj ďalšie subjekty jasne deklarovali - napr. pani Ocilková zo sekretariátu KDH tu v tejto diskusii, že pôjdu ako štvorkoalícia spolu.
Do akej miery a čo sa podarí vyrokovať, to závisí od pokoja, ktorí im dáme. Zbytočné tlaky a kriky veci nepomôžu.
Ak by bol zo strany SMERu záujem, tak by to už boli verejne deklarovali a nevyjadrovali sa (napr. dnes večer Počiatek), že SMER asi nebude schopný vytvoriť vládu.
SMER potrebuje 10 dní na upratovanie - viď zmluvy, čo na rýchlo sa podpisujú!
Prolife agenda sa robí iným spôsobom, ako zapredaním sa diablovi - mali sme to možnosť všetci vidieť, aké zákony pripravovali ohľadom ochrany života. Potvrdili to netransparentnými výberovými konaniami o ktorých postupne vychádza na javo, ako boli predražené. Ochrana života za cenu zakrývania týchto neprávostí? To je do neba volajúce!

Vážený pán docent,

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 21:47)

Vazeny pan docent,

nie je mi jasna jedna vec: Keby to tak bolo, ako pisete, preco to pan Figel nepovie jasne a verejne, ze udajne ponuky Smeru-SD na podporu zakazu potratov podla polskeho modelu su zial len famami? Preco Vás a mnohych inych pan Figel nepriamo nuti v tejto veci konstruovat ako udajneho strojcu informacie o zakaze potratov priamo Diabla, „spravodajske hry,“ „sily z tabora „kultury smrti“ a podobne?

List Doc. MUDr. Jozefa Glasu, CSc.

(Admin, 18. 6. 2010 21:46)

Neviem, či máte vedomosť o tom, že ide o značný "úlet", ktorý naozaj škodí Cirkvi i veci pro-life. Vidno to aj z toho, že tento úlet už prekračuje hranice SR... a dezinformuje, predovšetkým prostredníctvom internetových prostriedkov - a to so značným ZDANÍM vierohodnosti už pomerne široké okruhy pro-life veci oddaných osôb. Má to celé, bohužiaľ, viaceré znaky pôsobenia zlého.

Prosím, pokiaľ to "nemusíte" šíriť ďalej, nešírte to. Pokiaľ si viete veci preveriť a uvedomiť, kľudne zašlite svojim kontaktom opravu.

Bohužiaľ, napriek mnohému, p. Ing. Janku Tutkovú pravdepodobne zneužili na niečo ako spravodajskú hru - paradoxne - sily z tábora "kultúry smrti" - a ona to akosi nevie sama prehliadnuť (pochopiť), ani si nevie, či možno ani nechce dať povedať...

Poľský zákon o potratoch

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 21:42)

Zákon: 1993, 1997 (Zákon o plánování rodiny, ochraně embrya a podmínkách pro potrat), důvody: do 12. týdne v případě znásilnění nebo jiného sexuálně-kriminálního činu (soudce musí čin potvrdit); ve 2. trimestru v případě ohrožení života matky a vážných malformací plodu, podmínky: Lékařům, kteří vykonají potrat nelegálně, hrozí dva roky vězení, poplatek: nelegální potraty 525-1312 USD v soukromých klinikách nebo privátních gynekologických praxích; legální potraty jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, poznámky: Zákon je v praxi restriktivnější.

Prekladať celý zákon teraz nemám žiaľ čas.

Kde je zvrerejnený text

(Stanislav Trnovec, 18. 6. 2010 21:12)

poľského zákona o potratoch?
Je možné zverejniť ho na tejto stránke? - lebo takto hovorime všetci o niečom, čo nik nečítal, presne tak ako o Lisabonskej stratégii.
Som presvedčený, že je dnes je úplne zbytočné hovoriť o spojenectve medzi SMEROM a KDH. Možno je to zbožné želanie niektorých menej informovaných ľudí. KDH veľmi dávno deklarovalo, že so SMEROM nepôjde, ale asi voliči KDH nepočúvajú a nečítajú program. Potom sú nespokojní.
Okrem toho si treba uvedomiť, že ide asi o spravodajské hry a hry novinárov a podobných síl, ktoré by radi videli ako sa KDH (alebo aspoň jeho jedna časť) skompromituje.
Preto vydieranie typu - nová vláda bude príčinou veľkého prepúšťania robotníkov, lebo diaľnice sa prestanú stavať. Vyhlásenie dali tí, ktorí sa nádejali, že budú stavať práve oni - Váhostav a Doprastav. Nenaleťme!

Veľmi zaujímavý list farára

(Admin, 18. 6. 2010 16:56)

Pán farár z Kluknavy nám poslal na vedomie jeho list riaditeľke CBR. Preto ho radi publikujeme:

Vážená pani riaditeľka.
Možnosť, ktorú vo svojom liste ponúkate je naozaj zaujímavá a téma je nadmieru vážna. Aj okolnosti ohľadom súčasnej politickej situácie sú iste iné ako pred časom. Z mnohým sa dá súhlasiť, uvažovať o tom, vážne a zodpovedne o veciach jednať ...
Ale rozhodne nemôžem súhlasiť s takým ultimatívnym postojom voči p. predsedovi Figeľovi a s prenášaním "všetkej" zodpovednosti len na jeho osobu či celé hnutie.

Paľo Ondrík, kluknavský farár

Milá Betka,

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 16:06)

chceš tým snáď povedať, že 20 rokov nás kádeháci a biskupi zavádzali apelovaním na správne rozhodnutie vo všetkých voľbách v prospech tých, ktorí si ctia ľudský život od počiatku po prirodzenú smrť. Že aj oni si v skutočnosti vo vnútri myslia, že každá žena by sa mala slobodne rozhodnúť?

aborty

(betka.vastagova, 18. 6. 2010 15:21)

ja osobne som katolicka ana potrat by som nesla ale zakazat potraty to asi nie je to na kazdej zene slobodne sa rozhodnut...

Srdečná vďaka!

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 12:45)

Veľmi pekne Vám ďakujem, pán JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola.

Dvolil by som si ešte dodať, že ako Vy samozrejme veľmi dobre viete, jedným z troch pilierov katolíckeho sociálneho učenia je: SOLIDARITA! S tým nemajú ani ľavicové strany žiadny problém, skôr naopak. Ale ani so subsidiaritou.

V tejto situácii Smer-SD by bol schopný garantovať aj to, že nebude žiadne zoštátňovanie (to nikdy nebolo od r. 1990, ani keď postkomunistická SDĽ bola v r. 1998-2002 vo vláde). A KDH nemá dôvod nesúhlasiť s tým, že nebude ďaľšia vlna privatizácie (okrem ev. skrachovaných podnikov).

Pokiaľ ide o podvody, korupciu, netransparentnosť dotácií a výberu súkromných realizátorov štátnych zakázok, možno, že by bolo dokonca optimom, keby sa tak odlišné subjekty navzájom kontrolovali.

Novela potratového zákona v paragrafovom znení, ktorá by mala byť súčasťou písomnej dohody by mala byť prerokovaná ešte pred vymenovaním vlády už na prvom zasadnutí parlamentu. Keďže Smer-SD nie je tým, čo bývala KSČ, nemôže prikázať všetkým svojim poslancom, ako majú hlasovať (Bolo by to aj protiústavné), určite pomôžu aj kresťania v SDKÚ-DS, Most-Híd a SaS, o SNS ani nehovorím. Ak by to nevyšlo, KDH musí z tejto koalície odísť.

V mene nenarodených detí...

(JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola, 18. 6. 2010 11:43)

Apel JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryka Laholu na poslancov a členov predsedníctva KDH:

Drahí bratia a sestry v Kristu! Prosim Vás v mene potratmi vraždených nenarodených detí: Je treba prijať ponuku SMER-u zakázať v Slovenskej republike vraždenie potratmi nenarodených detí na základe poľského modelu!!
Právo na život nenarodených detí ako to najzákladnejšie právo ĺudských bytostí je doležitejšie než akákoľvek pravicová či ľavicová ekonomika, biznis či "prachy"...

s prejavom hlbokej úcty

JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Pozvánka

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 11:33)

Pozývame všetkých aj do skupiny na Facebooku: http://www.facebook.com/group.php?gid=116719138372129&ref=ts

Pán Vadkerti, krívate prinajmenej

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 6. 2010 11:32)

na jednu nohu. Spojenectvo s SDĽ Vám v rokoch 1998 - 2002 asi nevadilo. Že? A to mala ešte SDĽ medzi poslancami oveľa viac bývalých komunistov, než ich má dnes Smer-SD. Keby som mal len trochu času, ste vyprázdnený, bez argumentov (alebo schvaľujete potraty), mohli by ste byť aj stonožkou, boli by ste na všetky nohy ochrnutí.

Komunizmus minulosť?

(Jozef Vadkerti, 18. 6. 2010 10:18)

komunisti sú zlom minulosti...

Toto vyjadrenie ma mimoriadne zaujalo. Svedčí o absolútnom nepochopení komunizmu!!! Komunizmus vôbec nie je minulosťou. Pripomínam, že jeden zo základných téz komunizmu znie: Využi všetkých vďaka ktorým sa môžeš dostať k moci a potom ich znič! Pán Fico svojim krokom opäť potvrdil pravdivosť tejto tézy. (HSZD a SNS potreboval k moci pred 4 rokmi a potom ich zničil, teraz ponúka medový motúz KDH.) Ide šablónovite podľa inštrukcií komunizmu...

Jozef Vadkerti