Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


SMER-SD ponúka kresťanom a ostatným ľuďom dobrej vôle zákaz potratov podľa poľského modelu!

17. 6. 2010

Z listu Jany Tutkovej, riaditeľky CBR Slovensko:

KDH má možnosť zakázať potraty a prijať Vatikánsku zmluvu s výhradou vo svedomí, ako i presadiť ďalšie bioetické princípy, ale KDH nemá záujem ani len vyjednávať!

Včera KDH prijalo deklaráciu s liberálnymi stranami o zostavení vlády, v ktorej táto téma napriek ubezpečeniam predsedu Figeľa CBR nemá žiadnu prioritu.

Smer dal však KDH neoficiálne vedieť, že príjme etické požiadavky KDH, vrátane zákazu potratov podľa poľského modelu. KDH však dalo ľahkovážny prísľub (podobne ako ten pred rokom Radičovej) bez akýchkoľvek podmienok, že so Smerom ani len nebude vyjednávať.

1. Je evidentné, že KDH doteraz nedosiahlo žiadne garancie pre svoje bioetické požiadavky od svojich liberálnych spojencov. Liberáli sú zlom budúcnosti (na Západe už prítomnosti), kým komunisti sú zlom minulosti.

2. KDH, ktoré chce byť otvorené k ľuďom, má dnes príležitosť zastaviť genocídu rokovaním so Smerom, ktoré mu len zvýši cenu. KDH nemá čo stratiť. Jeho voliči nie sú primárne vyhranení voči Ficovi (na rozdiel od SDKÚ a SaS), ako sú zásadoví v hodnotových veciach.

3. Ak by KDH dostalo garancie od Smeru, má jedinečnú pozíciu, že Smer bude závisieť od KDH, a nie ako pred 4 rokmi, keď Smer nepotreboval KDH. Dnes sú okolnosti iné.

4. Zodpovednosť za životy a duše desiatok tisícov sú na pleciach Jána Figeľa. Povzbuďte ho, aby sa nebál zrušiť planú dohodu, do ktorej KDH aj tento rok vmanérvroval Daniel Lipšic.

5. Píšte, telefonujte, či SMSkujte Jánovi Figeľovi, aby okamžite predložil svojim liberálnym partnerom podmienku zakázať potraty a ak ju nepríjmu, aby šiel rokovať s Ficom.

Je príliš málo utešovať sa dohodou, že nebudú uzákonené homosexuálne partnerstvá, lebo tie nám tu každú chvíľu aj tak natlačí Európska únia skrz Lisabonskú zmluvu.

6. Tu je kontakt:

    * PREDSEDA HNUTIA
      Ing. Ján Figeľ
      Riaditeľ kancelárie: Branislav Staníček
      telefón: 02/ 58233 433
      fax: 02/58233 434
      mobil: 0917 317 169
      e-mail: branislav.stanicek@kdh.sk
    * Sekretariát: Ing. Eva Kapelová
      telefón: 02/58233 431
      fax: 02/58233 434
      e-mail: sekretariat@kdh.sk

Vopred vďaka za Vašu angažovanosť.

Jana Tutková
riaditeľka CBR

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pani Katarína Herzogová,

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 17. 6. 2010 21:35)

môžem sa opýtať, ktorú stranu ste volili?

iba Fico nemá čo stratiť

(Katarína Herzogová, 17. 6. 2010 21:26)

Vážená pani Tutková, myslíte si skutočne, že p. Figeľ a KDH nemá čo stratiť? Minimálne by nedodržal svoje vlastné vyhlásenia. Pre Smer je to zrejme normálne, p. Fico svojho času napr. vyhlasoval, že s Mečiarom do vlády nikdy nepôjde a po voľbách bolo všetko inak. Je veľmi dobre, že ľudia si začínajú pamätať a prejavilo sa to aj na výsledkoch volieb. KDH získa oveľa viac, ak Fica odmietne. Čo sa týka potratov, to nevyrieši nejaký zákon, ale iba dlhodobé a dobrovoľné podriadenie sa etickým zásadám a zásadám morálky a slušnosti, alebo ak chcete viery, ktoré práve ponúka vytvárajúca sa pravicová koalícia. Aj liberál môže mať vôľu dodržiavať morálne zásady, hoci si nemyslím, že právo vraždiť nenarodené deti by malo patriť medzi občianske slobody. Myslím však, že pri súčasnom rozložení síl nám prehnaný liberalizmus nehrozí. Skôr by prospelo trocha viac zodpovednej výchovy k rodičovstvu a dospelým aspoň zrýchlené kurzy kresťanskej etiky. Aj neveriacim.

Zúrivý katolík Štefan Jurčo

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 17. 6. 2010 16:45)

Asi pred rokom sa prihlásil tento študent Masrykovej univerzity v Brne z Melčíc - Lieskového, že sa chce zapojiť do dialógu tisíc občanov SR o ochrane života s prezidentom Obamom.

Pred chvilou mi vsak poslal tento e-mail: "Ak mi este raz poslete politicky potivovany mail, budem to riesit sudnou cestou! Zbohom! PS: Komunistom neverte, nikdy zakon neschvalia! S pozdravom
Štefan Jurčo)

Typický katboľševik (katolícky boľševik). Jemu nevadi, ze mu obcas, 3-4 krat do roka pošlem nejaky e-mail, keďže ho má v prolife adresári. Nikdy, po pokuse o dialóg s Obamom mi nepísal, kedykoľvek som ochotný okamžite ho vymazať zo svojho adresára. O to ma však nežiadal ani teraz. Ale, to, čo vo svojej zaslepenej nenávisti produkuje len svedčí o tom, že nenávidí každého, kto má iný názor.

Priatelia, na objasnenie situácie

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 17. 6. 2010 12:42)

Janka Tutková patrila dodnes k najúpornejším odporcom POĽSKÉHO MODELU POTRATOVÉHO ZÁKONA!

Ruku na srdce! Vedel niekto z dosiaľ prispievajúcich o tom, že presný zákon poľského zákona začína "Zákon o legálnych potratoch..."

Vie niekto o tom, že za takýto zákon sa podľa reprezentatívneho prieskumu v ČR ešte v r. 1992 vyslovila väčšina obyvateľov ČR?

Vie niekto o tom, že takýto zákon, keď ho chcelo presadiť KDH a Ministerstvo zdravotníctva pod vedením Alojza Rakúsa už malo pripravovaný návrh v paragrafovom znení v r. 1992 alebo 1993 prekazili niektorí naší katolícki biskupi?

Vie niekto o tom, že na pokyn Svätého otca Jána Pavla II. pricestoval na Slovensko kardinál Ratzinger, aby sa pokúsil túto situáciu riešiť? Žiaľ, nepodarilo sa mu to. A keďže biskupi vtedy chceli ešte vystupovať jednotne, zavinili smrť státisícov deti?

Videl niekto presné a jasné vysvetlenie poľského potratového zákona v našej katolíckej tlači, rozhlase, televízii. Ak mi nájde niekto taký článok v Katolíckych novinách, zjem kefu.

Obrovskú medvediu službu hnutiu prolife robí aj Fórum života, ktoré neprijalo do svojich radov žiadnych odlúčených bratov a sestry, rovnako žaidnych bezkonfesijných, neveriacich, panteistov, či agnostikov.

Podobnú medvediu službu robia všetci katolíci, ktorí pomáhajú udržiavať blud, že ochrana života je predmetom nejakej katolíckej dogmy, či prinajmenej to, že je to "katolícka agenda." Alebo sa cítia byť najpovolanejších, ale aj Bohom vyvolení, teda privilegovaní, aby sa za ochranu života od počiatku zasadzovali práve oni.

Keď som sa pýtal mnohých, ktorí sú mimo katolíckych cirkví, a ktorí nás obviňujú v teme prolife, že vraj si hudemie len svoje, že nevidíme alebo nechceme vidieť, či prinajmenej nehovoríme o téme komplexne a že nie sme schopní žiadnych kompromisov, či by oni boli ochotní pristúpiť napr. k takémuto "kompromisu": "Bol-a by si Ty ochotný pristúpiť aj na taký kompromis, že by boli legálne potraty nielen v prípade ohrozenia života matky, ale aj ohrozenia jej zdravia? Že by boli legalne aj v pripadoch, kedy by bolo bez akychkolvek pochybnosti jasne, ze dioeta sa narodi tazko degenerovane neschopne, bez pomoci pristrojov, ani po dlhej liecbe samozstane existovat, hybat sa a komunikovat? Ze by boli potratu legalne aj v pripadoch znasilnenia, otehotnenia incestom alebo otehotnenia maloletej osoby (ak si to samozrejme aj ta maloleta praje)? Ale v inych pripadoch nie. Len by sa vynalozilo viac prostriedkov na podporu nahradnych rodin, ktore by prijimal vo vacsom množstve nechcene deti. Takmer všetci odpovedali, že s takym kompromisom by SUHLASILI. Potom nechceli veriť, že som im PRESNE popisal poľský model. Lebo u nas sa, žiaľ o poľskom modeli nesmie písať najma v cirkevenej tlači a boja sa o Ńom písať a hovoriť na verejnosti aj kádeháci !:-("

Za Smer hovoria skutky ...

(Renata Ocilkova, 17. 6. 2010 12:19)

Mila Janka,
za SMER hovoria skutky. Jani, SMER ma za sebou 4 roky vladnutia pohodlnou vacsinou a NIC neurobili so zakazanim potratov, nic s Vatikanskou zmluvou. Jani, NIEKOLKOKRAT bol Danielom Lipsicom predlozeny do parlamentu zakon o ochrane zivota a koalicia najprv nebola ochotna ho ani zaradit na rokovanie. Ked ho o niekolko mesiacov (v maji 2008) zaradili (predlozil ho Daniel Lipsic v januari 2008), ZA tento zakon hlasovali VSETCI pritomni poslanci za KDH a jeden jediny poslanec zo Smeru (Podmanicky). Ked potom v septembri 2008 Peter Gabura predlozil ZAKON O ZAKAZE INTERRUPCII, hlasovali VSETCI poslanci za KDH ZA ZAKAZ INTERRUPCII a z 50 clenneho poslaneckeho klubu SMER-SD hlasovali ZA dvaja (Podmanicky, Janos), ostatni boli PROTI alebo sa zdrzali. Jani, tak toto je SMER-SD.

Zelam Ti, Janka, pokoj, mudrost, lasku, pohodu, pozehnanie, nech si stastna!

Renata Ocilkova

Stačilo!

(Stanislav Trnovec, 17. 6. 2010 10:09)

Teraz už nepíšem žiadny list žiadnemu predstaviteľovi politickej strany. S viacerými som bol osobne a som jasne hovoril o problematických stránkach ich programov. Takto sa mi podarilo presadiť čo najviac zmien. Robil som to taktne, diskrétne a v prospech rodín. Teda v prospech života, tak ako to máme v stanovách Klubu mnohodetných rodín:
1. Združovanie mnohodetných rodín a rodín s postihnutým dieťaťom, ktoré sú ochotné rešpektovať dar života od počatia. (Podľa Ústavy SR čl. 15 (1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.) Dôsledné rešpektovanie hodnoty života sa prejavuje zodpovedným rodičovstvom a ochranou dôstojnosti ľudského života.
Mnohodetné rodiny a rodiny s postihnutým členom dennodenne svojim životom svedčia o ochrane života. Zaslúžia si podporu, ochranu a posilnenie!
Kto sa chce pripojiť a nás podporiť, bude vítaný. Kontakt nájde na www.kmr.sk
Stanislav Trnovec, predseda KMR

list pani Guregovej

(Stanislav Trnovec, 17. 6. 2010 10:00)

Mila Jana Tutkova,

po precitani Vasho emailu je mi velmi smutno. Prva otazka, ktora ma napadla je.
Odkial mozete poznat "tajne zelania" SMERU ? Verite slubom tym, ktori za 4 roky nepodporili ani jeden zakon predlozeny KDH, a nebolo ich malo, a cely cas na adresu KDH pouzivali slovnik hodny bulvaru? Zeby za jeden noc sa zmeneili o 180 stupnov?

Na osviezenie pamati Vam posielam graf, na ktorom su znazornene osobne postoje poslancov vyjadrene hlasovanim - zakony, novely tykajuce sa podmienok megakasina.
Ako doveryhodne su SMER a SNS dosvedcuje aj ich hlasovanie o megakasine - a takto sa mozu chovat aj pri slubovanom zakaze potratov.

Ludia zo SMERu a SNS su nedoveryhodni.
S pozdravom
maria guregova

Otvorený list predsedu FVO

(Stanislav Trnovec, 17. 6. 2010 9:52)

Vážená pani Tutková,
som podpredsedom Fóra pre verejné otázky www.fvo.sk. Prečítal som si Váš mail ohľadom spolupráce KDH so Smerom. Dovoľujem si Vám poslať tento otvorený mail. Som presvedčený a nielen ja, že strana Smer ponúka KDH len politickú návnadu, aby tak prekazila pravicovú koalíciu štyroch strán. Z Vášho mailu mám pocit, že detajlne nesledujete politické dianie na Slovensku. Musím Vám teda oznámiť, že predseda Smeru veľmi často nehovorí pravdu. V lepšom prípade pravdu zamlčuje. Je na to veľa dôkazov. Aj diabol, otec lži, tiež ponúka mnohé zdanlivo dobré veci, ale keď mu človek uverí, dostáva sa do veľkých problémov. Sama píšete, že Smer dal KDH neoficiálne vedieť. Prečo nie oficiálne? Zrejme sa bojí reakcie svojich voličov. Prečo niečo také nenavrhuje, keď je vo vláde? Prečo nešiel do koalície s KDH pred 4 rokmi?
Vážená pani Tutková, ja si veľmi vážim Vašu angažovanosť vo veci zákazu umelých potratov, ale pri rozlišovaní dobra a zla musíme byť veľmi obzretní. Strom poznať po ovocí. Aké ovocie priniesla strana Smer a jej koaliční partneri? Rozkradnuté hospodárstvo, prudké zadlžovanie Slovenska, nespravodlivosť, zhoršovanie vzťahov s Maďarskom. Títo ľudia, ktorým ide len o moc a peniaze, majú urobiť pre Slovensko niečo dobrého? Je to naozaj veľmi najivné.

S pozdravom

Ernest Géze